یکی از محبوب‌ترین بازی‌های استراتژیک در گذشته، سری Age of Empires است که نبردهایی را در دوران باستان به‌عنوان سوژه اصلی خود قرار داده بود. استودیو Relic Entertainment به‌تازگی با معرفی بازی Age of Empires IV شماره جدیدی از این سری محبوب را در اختیار طرفداران قرار خواهد داد تا بار دیگر از نبردهای لحظه‌ای تاریخی آن لذت ببرند. اگر بخواهیم به موفقیت این سری اشاره کنیم، کافی است بدانید شماره سوم Age of Empires بیش از 2 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخت و به‌عنوان بهترین بازی استراتژیک را در سال 2005 نصیب خود کرد. حال سازندگان این سری موفق تصمیم گرفتند شماره‌ای جدید و مدرن از آن را منتشر کنند تا نبردهایی باستانی و جذاب را بار دیگر به خورد طرفداران بی‌شمارش دهند. بازی Age of Empires IV ورود این سری محبوب به نسل جدید بازی‌های ویدیویی خواهد بود.

اکنون باید بار دیگر به گذشته سفر کرده و تمدن‌هایی باستانی از امپراتوری چین گرفته تا انگلیس، هند و… را رهبری کنید. تمامی اصول کلاسیک بازی‌های استراتژیک در Age of Empires IV حضور دارند. شما باید ابتدا ساختمان‌ها و شهرهای خود را بنا کرده، منابع اصلی را جمع‌آوری کنید و با ساخت نیروهای نظامی و تشکیل ارتش، عازم نبردهایی مهیج و بزرگ شوید. بخش داستانی بازی 4 قسمت مجزا داشته که در قالب 35 مأموریت طراحی شده‌اند و در طول آن، تاریخ 500 ساله‌ای را تجربه خواهید کرد. روایت‌های تاریخی زیادی در Age of Empires IV انتظارتان را می‌کشد. شاید بخواهید در قدم‌های Joan of Arc انگلیس را شکست دهید و یا در نقش چنگیزخان، قیام مغول‌ها و تصرف قاره آسیا توسط آن‌ها را رهبری کنید. انتخاب با شما است و هر تصمیمی می‌تواند سرنوشت تاریخی دنیا را تغییر دهد. گیم پلی بازی شاید عناصر زیادی را در دل خودش جای داده باشد اما برای تمامی بازیکنان مناسب طراحی شده تا بتوانند از آن لذت ببرند. بخش آموزشی بازی به‌طور کامل و ساده همه‌چیز را توضیح می‌دهد تا افرادی که با RTS آشنایی چندانی ندارند هم به‌سرعت مکانیک‌های آن را فراگرفته و ماجراجویی خود را آغاز کنند.

بزرگ‌ترین تغییر بازی که آن را آماده ورود به نسل جدید کرده، تغییرات گرافیکی بوده که دنیایی زیبا با نورپردازی‌های چشم‌نواز را برای شما آماده کرده است. علاوه بر این انیمیشن تمامی نیروهای نظامی واقع‌گرایانه و مدرن بوده و با زوم کردن دوربین بازی، می‌توانید جزییات را در تمامی آن‌ها مشاهده کنید. بازی از رزولوشن 4K نیز پشتیبانی می‌کند تا زیبایی آن را بیش از پیش بتوانید تماشا کنید.

اگر به این سبک بازی‌ها علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم بازی‌های Field of Glory و Northgard را نیز بررسی کنید.

در ادامه برای دانلود بازی Age of Empires IV با وب‌سایت پارسی گیم همراه باشید.

نسخه ی قرار گرفته تنها در ویندوز 10 ورژن‌های v1909 ،v2004 ،v20H2 ،v21H1 و ویندوز 11 ورژن v21H2 قابل اجراست.

حداقل سیستم مورد نیاز :

Requires a 64-bit processor and operating system
OS: Windows 10 64bit | Windows 11 64bit
Processor: Intel Core i5-6300U or AMD Ryzen 5 2400G | CPU with AVX support required
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Intel HD 520 or AMD Radeon RX Vega 11
DirectX: Version 12
Storage: 50 GB available space

سیستم پیشنهادی :

Requires a 64-bit processor and operating system
OS: Windows 10 64bit | Windows 11 64bit
Processor: 3.6 GHz 6-core (Intel i5) or AMD Ryzen 5 1600 | CPU with AVX support required
Memory: 16 GB RAM
Graphics: Nvidia GeForce 970 GPU or AMD Radeon RX 570 GPU with 4GB of VRAM
DirectX: Version 12
Storage: 50 GB available space
Additional Notes: 4 GB of video RAM and 16 GB of system RAM

تصاویری از محیط بازی :